ایمیل و نکات امنیتی که در مورد ایمیل باید بدانید..

دسته بندی ها :
ایمیل و نکات امنیتی که در مورد ایمیل باید بدانید..

9 نکته امنیتی ایمیل که باید بدانید:

ایمیل ممکن است روش اصلی برای برقراری ارتباط در کسب و کار شما باشد.بنابراین امنیت آن نباید دست کم گرفته شود.

متخصصان IT می دانند که آسیب هکرها و بدافزارها چه می تواند باشد،اما کاربران روزمره اغلب از تهدیدهای امنیتی اینترنت اطلاع ندارند.برای دفاع از خود، مهم است که شما بدانید و درک کنیدچه مراحلی برای ایمن سازی حساب های ایمیل شما لازم است.

اینجا 9 راهنمایی است که می توانید دنبال کنید.

1. ایجاد کلمات عبور منحصر به فرد:

گذرواژههای منحصر به فرد ایجاد کنید و نه موارد واضح – «abcdef …» یا «12345». رمز عبور خود را ترکیبی از حرف و شماره یا حتی کاراکترهای خاص انتخاب کنید.یکی از بهترین ترفندها استفاده از لغات باستان لاتین، عربی یا یونانی است تا گذرواژه شما به نظر ایمن باشد.

2. ایمیل خود را فقط در سایت های معتبر به اشتراک بگذارید:

بسیاری از سایت های کلاهبرداری فیشینگ خود را به طرز شگفت انگیزی مخفی کرده اند.فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.

شبکه های اجتماعی، سایت های حراجی و درگاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از ابزار های الکترونیکی ارتباطات می باشند.کلاهبرداری فیشینگ از طریق ایمیل ها و پیامها صورت می پذیرد .

قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وبسایت های سالم و قانونی می باشد وارد می نمایند.

3. از وارد کردن اطلاعات شخصی در صفحات پاپ آپ جلوگیری کنید:

بسیاری موارد برای ما اتفاق افتاده است که برای دانلود چیزی کلیک می کنیم و پس از آن یک صفحه نمایش پاپ آپ ظاهر می شود و از ما می خواهد برای دریافت برخی هدایای احتمالی و یا پیشنهادات محدود ثبت نام کنیم.

مراقب باشید، فریب نخورید!

4. داشتن ایمیل پشتیبان :

با تمام خدمات جامعی که آنتی ویروس ها ارائه می کنند، هنوز سرویس عالی امنیتی نمی تواند تضمین شود.

بهترین راه داشتن ایمیل پشتیبان است، که درصورت قربانی شدن و مورد حمله قرار گرفتن ایمیل، با داشتن ایمیل پشتیبان بتوانید به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

5. اجتناب از باز کردن فایل های پیوست از منابع نامشخص:

ایمیلهای ناخواسته تمامی پیوست های خود را نمایش می دهد.

قبل از باز کردن فایل های پیوست، در مورد فرستنده احتیاط کنید – که آیا شما این فرستنده را می شناسید یا اینکه دلیل دیگری برای تماس با شما وجود دارد.

ایمیل را با دقت بخوانید تا مشخص شود نقص وجود دارد یا نه. هکرها، این روزها هوشمندانه عمل می کنند.

6. جلوگیری از ایمیل های هرزنامه :

هرزنامه ها از منابع ناشناس در قسمت Spam نگهداری می شوند و بهترین کار این است که بدون هیچ تردیدی آنها را حذف کنید.علاوه بر این به هیچ ایمیل هرزنامه ای پاسخ ندهید.

7. آدرس ایمیل ساده و قابل حدس ایجاد نکنید :

این روش یک گزینه عاقلانه برای جلوگیری از هک شدن ایمیل است. البته پیچیدگی در حدی نباشد که آن را فراموش کنید.

8. نصب نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد با داشتن امنیت اینترنت :

بسیاری از ما از آنتی ویروس استفاده می کنیم تا امینت بیشتری هنگام گشت و گذار در اینترنت داشته باشیم.با این حال باید نرم افزاری که استفاده می کنید قابل اطمینان باشد.

اگر شما دارای سرور ایمیل شخصی (هاست) در سازمان خود هستید علاوه بر آنتی ویروس ازمحصولات امنیتی مربوطه نیز استفاده کنید.

9. از وای فای عمومی پرهیز کنید :

بسیاری از مراکز خدمات وای فای برای ارائه اینترنت رایگان به مشتری های خود ارائه می کنند. عاقلانه نیست که از این تسهیلات استفاده کنید زیرا هکرها به راحت می توانند به تلفن همراه و تبلت شما دسترسی پیدا کنند.

مطالب مرتبط

نظرات شما