آموزش تغییر اولویت وای فای در ویندوز 10

دسته بندی ها :
آموزش تغییر اولویت وای فای در ویندوز 10

 تغییر اولویت وای فای در ویندوز 10

زمان هایی وجود دارد که شما در یک محدوده چندین مودم وای فای دارید که میتوانید به همه آنها متصل شوید اما اولویت های خاصی وجود دارد که میخواهید همیشه به قوی ترین وای فای وصل شوید و در صورت قطع بودن آن، به مودم دوم متصل شوید.

در این مطلب آموزش تغییر اولویت وای فای در ویندوز 10 را برای شما آماده کرده ایم.

برای مشاهده لیست شبکه‌های بی‌سیمی که قبلا به آن‌ها متصل شده‌اید و نحوه اولویت‌بندی‌ آنها در ویندوز 10، ابتدا از منوی Start بر روی Settings کلیک کنید. سپس به Network & Internet > Wi-Fi > Manage Known Networks مراجعه کنید. در این صفحه لیست شبکه‌های ذخیره‌شده را به ترتیب اولویت آن‌ها مشاهده میکنید. اما متاسفانه امکان ویرایش اولویت‌بندی این لیست در این صفحه وجود ندارد. برای ویرایش اولویت‌بندی اتصال شبکه‌های بی‌سیم بایستی مراحل زیر را طی نمایید: ابتدا بر روی منوی Start راست‌کلیک کرده و گزینه Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید. اکنون برای مشاهده لیست شبکه‌های ذخیره‌شده زیر را وارد کرده و Enter بزنید:

netsh wlan show profiles

خواهید دید که لیست شبکه‌ها به ترتیب اولویت آن‌ها از بالا به پایین نمایش داده میشوند. در نتیجه نمایش‌داده‌شده بایستی به دو مورد توجه کنید: نام کارت شبکه و نام شبکه‌ای که میخواهید ترتیب اولویت آن را تغییر دهید. اکنون دستور زیر را وارد نمایید:
(به جای wifi-name باید نام شبکه وایرلس، به جای interface-name باید نام کارت شبکه، و به جای # باید عدد اولویت مورد نظر را جایگزین کنید)

netsh wlan set profileorder name=”wifi-name” interface=”interface-name” priority=#

به عنوان مثال، دستور این‌گونه خواهد بود:

netsh wlan set profileorder name=”Remora” interface=”Wi-Fi” priority=1

با تایپ مجدد دستور نمایش لیست شبکه‌ها، میتوانید چینش جدید اولویت‌بندی آنها را مشاهده کنید.

برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X